Mokra karma dla kotów

Wszystko na temat właściwego karmienia kotów.
Przyczajony Tygrys
Awatar użytkownika

Re: Mokra karma dla kotów

Postautor: ChiiDorii » śr 04 mar 2015, 12:51

A co myślicie o karmie Iams? Podpatrzyłam, że jest ze średniej półki i jest w saszetkach...

Kociarz

Postautor: Natix » śr 04 mar 2015, 12:53

Moja Felka kiedyś jadła, ale po kilku saszetkach zaczęła krecić nosem, do dzisiaj jej nie tknie.

Btw. kiedys czytałam, że iams testuje na zwierzętach, ale ile w tym prawdy itp. to nie wiem.

Przyczajony Tygrys
Awatar użytkownika

Postautor: ChiiDorii » śr 04 mar 2015, 12:58

Gerwazy jak jest nowe jedzenie to się na nie rzuca ze smakiem, ale po dłuższym podawaniu nowego jedzenia przechodzi mu na nie chęć.

Zrobię chyba tak jak Berike radzi, kupię po parę różnych sztuk i będziemy próbować... Ale wychodzi na to, że będziemy musieli raz na jakiś czas zmieniać mu mokry pokarm. Co za wybredny kot, chyba go rozpieściliśmy :P

Cat's Angel
Awatar użytkownika

Postautor: Szwagier » śr 04 mar 2015, 17:08

Dokładnie jak piszesz rozpieszczasz go, lekko mu się karma znudzi a ty mu coś nowego więc wie, że może liczyć na coś innego. Jak nie zje jednego dnia, to zje kolejnego jak zgłodnieje. Myślisz, że w schronisku tak się z nim pieścili, musiał jeść co podali jak nie chodził głodny, jak by tak mieli się pieścić nad każdym kotkiem z osobna to by nie dali rady ich karmić.
Ja dziś mojej zamówiłem 24x400g AC Wołowina, indyk, królik Liczę, że małej będzie smakować przez długi czas. I nie będzie wybrzydzać a jak będzie to trudno, będzie chodzić głodna. Ostatnim razem przy innej wersji smakowej zaczęła wybrzydzać dopiero na kilku ostatnich puszkach ale jakoś dojadła.
Obrazek

Przyczajony Tygrys
Awatar użytkownika

Postautor: ChiiDorii » śr 04 mar 2015, 21:18

Szwagier, małe sprostowanie - Gerwazy miał trafić do schroniska, ale przygarneliśmy go zanim do tego doszło.
Faktycznie go rozpieściłam... No cóż. Na suchej karmie przez dwa dni chyba nie zginie. Może zmieni zdanie co do mokrej :P

Futrzak
Awatar użytkownika

Postautor: Garfield » czw 05 mar 2015, 08:41

A Miamour w saszetkach probowałaś? Mój Filus uwielbia

Przyczajony Tygrys
Awatar użytkownika

Postautor: ChiiDorii » czw 05 mar 2015, 08:51

Nie próbowaliśmy, ale wszystko przed nami :) Póki co Gerwazy dostał poranną porcję Animondy. Ale nawet mój mąż stwierdził, że "synusia" rozpieściłam...

Junioradministrator
Awatar użytkownika

Postautor: Arizona » ndz 22 mar 2015, 16:44

Wiecie co,nie wiem już jak to jest z tym niby rozpieszczeniem.Moja siostra przygarnęła kotka spod bloku w październiku.Na dzień dobry dostał tackę Animondy,jadł aż się uszy trzęsły.Siostra zamówiła same dobre mokre karmy,typu Catz Finefood,Granata Pet,Lillys Kitchen,Feringa.Kot wszystko wcinał.Do czasu.Obecnie nie chce jeść żadnej z tych karm ani w ogóle prawie żadnej mokrej.Je suchego Purizona,ale widać,że na odczepnego,bo się drze o mokre,choć wszystko mu nie pasuje.Ostatnio polubił wołowinę surową,jak dostaje kawałek,to biega z nią w pyszczku po mieszkaniu jak szalony.

Cat's Angel
Awatar użytkownika

Postautor: Szwagier » ndz 22 mar 2015, 17:34

Bo te kociska takie wybredne też jakieś są i im się jedzenie nudzi. Moja jak na początku wcinała Animondę to teraz nie chce ruszyć. Będzie cały dzień chodziła głodna i nie zje. Dobrze, że nie mrauczy jest niegadatliwym kotem. Ale jak posypię suchą i zmieszam to zjada. Więc problem z głowy, ale nie wiem co jej w samej mokrej nie pasuje. Mam też tymczasowo taką wcześniej wolno żyjącą wiejską kotkę którą wziąłem na początku roku. Zabidzone takie wsuwało co popadło, a taraz jak pancio nie da czegoś dobrego to patrzy w pełną miskę i na mnie z taką myślą "co ty mi tu gościu dajesz???" nie będę jadła. Ale jak zgłodnieje to zjada i tak. To są cwane bestie, że hej ale jak im głód do tyłka zajrzy to zjedzą. Albo wysłać je na obóz przetrwania (znów na ulicę) niech sobie przypomną jak to dobrze jak miseczka sama jeść daje :wink:
Obrazek

Nowy

Postautor: marcelina93 » pn 30 mar 2015, 20:50

Nasze kotki lubia raz kiedys Animonde i Schmusy a stale Canagan , niektore GranataPet niektóre CatzFinefood Cosma Thai, Princess i Petite Cuisine :) :916:

Nowy

Postautor: Polkaaa » wt 30 maja 2017, 13:40

mój kociak bardzo lubił tą karmę

Nowy

Postautor: Majka32 » pn 21 sie 2017, 14:58

Ja w pełni polegam na moim weterynarzu. Polecił mi karmę ze jednego ze sklepów internetowych i jak na razie jestem bardzo zadowolona :) Kotek ma się dobrze i chętnie ją zjada. Za każdym razem zamawiam mu inną, żeby miał jak najbardziej zróżnicowaną dietę! A wybieram stąd: http://apetete.pl/dla-kota.html

Nowy
Awatar użytkownika

Postautor: OlkaD94 » wt 26 wrz 2017, 12:45

A co myślicie o tych marketowych puszkach? Kitekat, whiskas itp. Dajecie swoim kotkom?
Prowadzę swoją stronę internetową, chętnych zapraszam do przeglądania: http://zoostuff.pl/.

Zakocony
Awatar użytkownika

Postautor: Margol » śr 27 wrz 2017, 12:56

Marketowe karmy nie są raczej polecane, ponieważ skład ich jest delikatnie mówiąc - słaby.

Ps. Prowadzisz stronę internetową, a nie znasz podstawowych zasad dotyczących karmienia kotełów? Pachnie mi tu niechcianą reklamą.
Margolcia (rodowodowe imię - Margot) to kotka rasy Maine Coon, urodzona w 2015 roku, wysterylizowana, niebieski szylkret, charakter dominujący i wyrachowany, ale bardzo Kochany ;)

Obrazek

Poprzednia

Wróć do Żywienie