[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4752: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4754: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4755: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4756: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3887)
KOTOMANIACY.PL - Wyświetl temat - Ragdoll charakter

Ragdoll charakter

Tematy związane z kotami rasowymi.
Nowy

Ragdoll charakter

Postautor: Gapa » pn 07 wrz 2015, 13:38

Hej, :920:
Mam pytanie odnośnie charakterów Ragdolli. Czy możecie mi jako doświadczeni właściciele napisać o nich coś wiecej niż tylko, że są "szmacianymi lalkami"? Jestem pewna, że chcę właśnie Ragdolla jednak w internecie jest napisane jedno i to samo, wszystko ogólnie. Jakie są wasze doświadczenia? Dodam też, że będę posiadać kocurka.
Pozdrawiam! :)

Cat's Angel
Awatar użytkownika

Re: Ragdoll charakter

Postautor: Szwagier » pn 07 wrz 2015, 16:04

Ragdolle to u nas raczej w mniejszości a i ich właściciele, rzadko tu zaglądają więc pewnie za dużo się nie dowiesz.
Ja szczerze mówiąc to bym rasę kota wybierał ze względu wygląd który mi się podoba.
Obrazek

Administrator
Awatar użytkownika

Postautor: Vita-Alexa » pn 07 wrz 2015, 20:28

Mamy na forum miłośników Ragdooli, na pewno podzielą informacjami o tych kotkach.
Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
ObrazekObrazekObrazekObrazekpost image

Nowy

Postautor: Gapa » wt 08 wrz 2015, 00:00

Bywalec
Awatar użytkownika

Postautor: Mania » sob 19 wrz 2015, 00:01

Kiedy dokonywałam wyboru rasy, Ragdoll był moim numerem 2 :wink:

Bardzo dużo czytałam o tej rasie, uważam że mają cudne charaktery. Są delikatne, kochane i cierpliwe. Często bywają przytulasami, choć wiadomo, co kot to inny charakter. Na yt jest sporo filmików Ragów z dziećmi. Myślę, że to wiele mówi o ich charakterze.

Oczywiście to opinie zaczytane/zasłyszane. Ale jest tutaj kilka osób, które mają Ragdolle, więc pewnie napiszą coś z autopsji :)

Administrator

Postautor: Piots » sob 19 wrz 2015, 15:37

Ragdolle są rasą pół długowłosą. Wymagają trochę więcej pielęgnacji niż np. syberyjskie. Są kotami spokojnymi, bardziej kanapowymi, nie są mistrzami drapaka :) ( oczywiście zawsze mogą być wyjątki ) Zwykle dużo śpią nawet jak na kota. Jedna z najbardziej popularnych obecnie ras. Pamiętaj tylko żeby wybrać hodowlę z WCC czyli FIFe, WCF lub TICA.
www.kotysyberyjskie.com
Obrazek

Nie zezwalam na kopiowanie moich postów pisanych na tym forum i umieszczanie ich na innych forach.

Administrator
Awatar użytkownika

Postautor: Berike » pn 05 paź 2015, 21:07

Dokładnie zwróć uwagę na to co mówi Piots odnośnie wyboru hodowli, a poza tym Ragdolle są niesamowita i uwielbiam te kociska. Sam takiego nie mam, ale często z nimi obcowałem i muszę przyznać, że są niesamowite. Szczególnie podoba mi się u nich ich ubarwienie:)
Obrazek

Maine Coon - Boston & Brooklyn
Norweski Leśny - Mila

Zakocony
Awatar użytkownika

Postautor: MarTiTa88 » ndz 11 paź 2015, 22:10

Zakocony
Awatar użytkownika

Postautor: MarTiTa88 » ndz 11 paź 2015, 22:14

Futrzak
Awatar użytkownika

Postautor: Paulina94 » śr 14 paź 2015, 12:14

Zakocony
Awatar użytkownika

Postautor: MarTiTa88 » śr 14 paź 2015, 16:28

właśnie wybór na podstawie tylko a bo mi się podoba nie jest dobrym pomysłem bo później jest problem a nie daj boże ktoś będzie miał dość i pozbędzie się takiego kota

Nowy
Awatar użytkownika

Postautor: Morgana551 » wt 17 maja 2016, 18:03

Ktoś pytał o Ragdolle więc pozwolę sobie skopiować mój post pod innym tematem.

Mam prawie 8 miesięczną Ragdollkę.
Co do wiotkości i przywiązania do człowieka moja Arya jest idealną przedstawicielką swojej rasy. Łazi za mną jak cień, dosłownie wszędzie. Nie raz bywa zazdrosna, czy strzela fochy na innych domowników (nigdy na mnie). Na pewno nie jest kotem podłogowym. Może skoczna nie jest ale jak chce gdzieś wejść to w końcu tam wjedzie. Od czasu do czasu przychodzi do nas ponad 1,5 roczny maluch. Męczy ją i to porządnie. Arya ze spokojem przyjmowała każdą jego zaczepkę. Raz puściły jej nerwy i lekko capnęła Adasia w rączkę (nie dziwię się jej).
Ogólnie ma bardzo silny, dominujący charakter, a przy okazji jest bardzo inteligentna. Chyba nigdy nie spotkałam tak mądrego kota jak ona. Bardzo szybko się uczy co nie znaczy, że za każdym razem zrobi to czego oczekuję :P

Pamiętaj, że każdy kot jest inny, a jego charakter może w większym lub mniejszy stopniu odbiegać od opisu jego rasy.

Zakocony
Awatar użytkownika

Postautor: MarTiTa88 » czw 21 wrz 2017, 09:36

Zakocony
Awatar użytkownika

Postautor: MarTiTa88 » czw 21 wrz 2017, 09:40

Wróć do Koty Rasowe