ostrzeżenie

Nowy

ostrzeżenie

Postautor: Agnieszka Lach » śr 05 kwie 2017, 22:14

Witam wszystkich miłośników kotów. Ja od jakiegoś czasu stałam się taką miłośniczķą, chociaż nie mam kota. W domu posiadam natomiast pieska znajdę, kundelka, któremu uratowałam życie. Jest juź z nami 7 lat i jest naszym wiernym przyjacielem rodziny. Od dawna pragnę aby do naszego domu dołączył kotek, kocurek rasy maine coon, poniewaź zakochałam się w tej rasie. Moja historia jest ostrzeżeniem dla wszystkich a dla mnie nauczką.
Znalazłam w ogłoszeniu 24.pl, że osoba z Gliwic moźe sprzedać kotka tej rasy za 50 zł. Skontaktowałam się z tą osobą przez meila, która odpowiedzała mi że odda go za darmo. Problem w tym, że tak naprawdę mieszka w Belgii i może mi go wysłać przez agencję zajmującą się transportem zwierząt za pokrycie kosztów wysyłki w wysokości 490 zł. Jak się domyślacie było to jedno wielkie oszustwo, ponieważ najpierw miałam zapłacic a potem mniał być dostarczony kotek. Historia ta ma wiele wątków, ale nie będę się rozdrabnić. Krótko powiem, że dostawa wytęsknionego kotka bardzo się przeciągała a w kolejnych meilach do mnie wysyłano prośby o kolejne wpłaty. Ja na szczęście poprzestałam tylko na tych 490 zł, które wpłynęły do Kmerunu a nie do Belgii a dalsze tropy prowadzą nawet do Iranu. Moźecie pomyśleć... ale naiwna... ale i nie doświadczona, pełna matczynej troski i miłości, poniewaź łzy, które płynęły po policzkach mojego syna 6 letniego z powodu tęsknoty za kotkem były impulsem do podjęcia takich działań.
Do mojego domu przygarniałam kaźde zwierzę nawet szczura. Ostatnio znalazłam w lesie młodą kotkę, przygarnęłam ją i pokochałam ale niestety nie polubiła się z moim psem, który był pozytywnie do niej nastawiony, trzymali dystans nie robiąc sobie krzywdy. Ze względu na to, źe był to "dachowiec" miała instynk ucieczki i chowania się, przez co nie chała jeść. Musiałam ją oddać. Znalazłam dla niej nowy kochający dom. Niestety, z widokiem rozpaczy mojego synka kiedy musiałam ją oddać nie mogłam się pogodzić. Pragnęłam jak naj szybciej utulić jego serce, a swoje ciche pradnienie. Jedynym rozwiązaniem było kupno nowego, młodego kocurka rasy MC poniewaź czytałam, źe oprócz inteligencji są to koty, które lubią towarzystwo dzieci i innych zwierząt. Ceny oferowane były dla zbyt wysokie więc szukałam dalej róźnych ogłoszeniach. I znalazłam oszustów, źerujących na ludzkich uczuciach i naiwnemu złudzeniu, źe kochać nie zawsze równa się pieniądz.

Pozdrawiam wszystkich Agnieszka

Nowy

Re: ostrzeżenie

Postautor: Literek » śr 03 maja 2017, 14:51

Sorry, ale sama jesteś sobie winna. Czy ten kot w końcu do Ciebie dotarł? Już po pierwszym mailu bym podziękował za taką współpracę. Wiesz, że jest w Polsce milion pińcet domów tymczasowych, z których możesz adoptować kota za darmo? Czasem jest jakaś opłata na cele fundacji. Ja płaciłem 50 zł.

Nowy

Re: ostrzeżenie

Postautor: Anela » śr 12 lip 2017, 07:41

Sami oszuści? Widzę, że dalej szukasz kociaka po kosztach skoro na takich trafiasz. Zgłoś się do prawdziwej, legalnej hodowli, w której zapłacisz ok 2 tys. albo wes ze schroniska.

Wróć do Przyjazne strony dla kotomaniaków